آموزش بازی مافیا؛ 4 تاکتیک حرفه ای برای پیروزی در ساید سیاه

 چرا بازی مافیا تا این اندازه محبوب شده است؟

یکی از بازی های محبوب این روزها مافیا است. یک بازی گروهی، پرهیجان و معمایی که می تواند تا ساعت ها وقت شما بگیرد. اگر دوست دارید شما هم یکبار این بازی را امتحان کنید، پیش از هر چیزی نیازمند آموزش بازی مافیا هستید. بدون آموزش این بازی میتوانید منجر به شکست تیم خود شوید. در این مقاله هرآنچه لازم است درباره آموزش بازی مافیا بدانید به شما خواهیم گفت. در ادامه نیز به تاکتیک های حرفه ای که برای پیروزی شما در ساید سیاه کمک می کند، اشاره می کنیم.

چرا بازی مافیا تا این اندازه محبوب شده است؟

 چرا بازی مافیا تا این اندازه محبوب شده است؟

امروزه بازی مافیا به یکی از زیباترین و جذابترین بازی های گروهی تبدیل شده است. در واقع می توان نقطه عطف مافیا را در دوران کرونا دانست که بسیاری از مردم تفریح زیادی نداشتند. از همین رو گروه های کوچک برای بازی و دورهمی در فضای باز یا فضاهای محدود از ایده مافیا استفاده کردند. بازی مافیا از ابتدا تاکنون تغییرات زیادی کرده است.

امروزه وبسایت های زیادی به طور تخصصی به آموزش و ارائه راهکارهای جدید برای این بازی می کنند. به ویژه آنکه برای جذابتر شدن این بازی از گیمیفیکیشن استفاده می شود. اگر شما هم قصد دارید در وبسایت خود به بازی مافیا بپردازید و با ارائه گزینه های جذاب مخاطب زیادی را جذب کنید، نباید از به کاربردن خدمات سئو غافل شوید.

 4 تاکتیک حرفه ای برای پیروزی در ساید سیاه

 4 تاکتیک حرفه ای برای پیروزی در ساید سیاه

در بازی مافیا شهروند بودن کاری سختی نیست. کافی است کاراگاه استعلام ساید شما را بگیرد تا بتوانید شهروند بودن خود را اثبات کنید. اما بازی زمانی سخت می شود که در ساید سیاه بازی کنید. برای اینکه بتوانید خود را از تارگت های شهروندان و بازیکنان حفظ کنید، استفاده از تاکتیک های زیر می تواند به شما کمک کند:

1. شناخت زبان بدن و رفتارشناسی

اولین نکته ای که میتواند شما را در بازی مافیا حرفه ای کند، یادگیری و توجه به زبان بدن و رفتارشناسی بازیکنان است. با دانستن این موضوع شما نیمی از راه موفقیت در این بازی را رفته اید. اینکه شما قوانین بازی را بدایند، با اصطلاحات آشنا باشید، اعتماد به نفس داشته باشید، به تنهایی کافی نیست.

زبان بدن بازیکنان در این بازی گروهی بسیار واضح و قابل تشخیص است. زمانی که می خواهید فکت بیاورید و صحبت کنید، حواستان به زبان بدن خود و دیگر بازیکنان باشد. اگر اشتباه کوچکی انجام دهید می تواند نشان دهنده شخصیت و ساید شما باشد که به سرعت می تواند مورد اتهام زنی قرار گیرید. اگر مافیا بودید طوری بازی کنید که شهروندان شما را هم تیمی خود بدانند.

2. یادگیری اصطلاحات بازی مافیا

اگر می خواهید در این بازی قوی عمل کنید، باید بتوانید از اصطلاحات تخصصی این بازی استفاده کنید. این اصطلاحات به شما کمک می کند تا بتوانید شبیه یک گیمر حرفه ای وارد میدان شوید و ساید مورد نظر خود را به سمت برنده شدن هدایت کنید. علاوه بر اینکه با یادگیری اصطلاحات حرفه ای این بازی، میتوانید بهتر منظور خود را بیان کنید و از بیان کلمات مبهمی که می تواند منجر به شکست شما شود، پیشگیری کنید.

از همین رو پیش از آنکه بخواهید برای بازی مافیا اقدام کنید، به ویژه زمانی که در سایت سیاه بازی می کنید، حتما به اصطلاحات اشراف کافی پیدا کنید تا با اعتماد بنفس بتوانید در طول بازی کار خود را انجام دهید. از جمله اصطلاحات این بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تارگت
 • تارگت بک
 • موج سواری
 • تبر زدن
 • گره بازی
 • لایک و دیس لایک
 • نایت ویژن
 • نوب
 • اکت شب
 • نو لینچ
 • پوش کردن
 • سیو کردن

یادگیری اصطلاحات بازی مافیا

3. کسب تجربه

نکته دیگری که می تواند به شما کمک کند، در بازی مافیا حرفه ای عمل کنید، به ویژه زمانی که ساید شما سیاه است، کسب تجربه است. شما با تجربه می توانید به مرور شبیه حرفه ای ها بازی کنید. کافی است برای این کار در جمع بازیکن های حرفه ای مافیا شرکت کنید. امروزه این بازی در پارک ها، کافه ها و خانه های بازی انجام می شود. هرچقدر بیشتر این بازی را انجام دهید تجربه شما برای استفاده از اصطلاحات و زبان بدن شما بهبود پیدا می کند و به سمت حرفه ای شدن حرکت می کنید.

راه دیگری که می توانید تجربه خود را افزایش دهید دیدن فیلم های مافیا از بازیکن های حرفه ای است. همانطور که میدانید مافیا در زمره بازی های گروهی است، اگر روحیه کار تیمی ندارید، شاید نتوانید در این بازی توفیق زیادی داشته باشید. اما اگر احساس می کنید، اهل بازی تیمی هستید و روحیه چالشی دارید می توانید وارد گروه های مبتدی تا حرفه ای شوید و مهارت های خود را محک بزنید.

4. ترسو نباشید

در بازی مافیا ممکن است شما در ساید سیاه بازی کنید. این موضوع می تواند بر موفقیت فرد مبتدی تاثیر داشته باشد. بسیاری از کسانی که تازه شروع به این بازی کرده اند نمی توانند مهارت کافی برای پنهان کردن ساید خود داشته باشند و در مقابل تارگت های بی دلیل برخی از بازیکنان شوکه می شوند. از همین رو نمی توانند به خوبی صحبت کنند. برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق شوید، اول باید بازی بازیکنان حرفه ای را خوب نگاه کنید.

با آن ها بازی کنید و در نهایت ترسو نباشید. ترسو نبودن پارامتر مهمی است که کمک می کند بتوانید شجاعت کافی داشته باشید و جرات تارگت زدن و بک تارگت داشته باشید و به خوبی از خود دفاع کنید. مافیاهای ترسو بازی سطحی از خود نشان می دهند از همین رو سریع تر شناسایی می شوند.

اما اگر می خواهید یک بازی حرفه ای از خود نشان دهید حتما استدلال آوردن را یاد بگیرید و از حقه های کارآمد مافیایی استفاده کنید تا هیجان بازی را افزایش دهید. داشتن تمرکز، ترسو نبودن، تقویت قدرت کلام و کنترل زبان بدن می تواند شما را به یک بازیکن حرفه ای در مافیا تبدیل کند.

نتیجه گیری

مافیا یکی از بازیهای جذاب گروهی است که طی سال های اخیر در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. استفاده از گیمیفیکیشن نه تنها برای ایجاد جاذبه در بازی ها که حتی برای افزایش تعامل در کسب و کارها نیز مورد توجه می باشد. در صورتی که شما هم قصد دارید از این روش برای ماندگاری بیشتر مخاطب و مشتری در وبسایت خود استفاده کنید، می توانید از خدمات تخصصی شرکت وب‌رمز بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *