بنیان گذار هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری موسسات آموزشی را خیانت به نظام آموزشی می داند

پارس پندار نهاد چطور کلاهبرداری را محکوم می کند

موسس هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبردار هایی که در موسسات آموزشی عالی آزاد فعالیت می کنند را خائن و عمل آن ها را خیانت به نظام آموزشی کشور می داند. چرا که به اعتقاد مدیر عامل پارس پندار نهاد، این کار باعث کاهش اعتماد مردمی نسبت به موسسات آموزشی مجاز و نابودی زیرساخت های آموزشی کشور می شود.

کلاهبرداری هایی که در موسسات آموزشی انجام می شوند روز به روز تعدادشان افزایش پیدا می ‌کند. دکتر شکری ساز که مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد را بر عهده دارد، هر یک از کلاهبرداری های موسسات آموزشی را به عنوان خطری جدی می شناسد که زیر ساخت ‌های آموزشی و پژوهشی را نابود می کند. کلاهبرداری هر یکی از این موسسات غیر مجاز، کسب و کارهای آموزشی که حرفه ای و سالم هستند را نابود می کند. دکتر شکری ساز معتقد است که اگر حوزه آموزشی کشور را با دقت مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که برخی از موسسات آموزشی، کلاهبرداری های بیشماری انجام می دهند. آنها دوره های آموزشی بی کیفیتی را به فروش می رسانند تا درآمد بیشماری به دست بیاورند.

اگر بخواهیم به طور بسیار دقیق کلاهبرداری موسسات آموزشی را ارزیابی کنیم قادر خواهیم بود موسسات کلاهبردار مانند موسسات کنکوری، موسسات آموزشی رشد و توسعه و … را معرفی نماییم. به نظر مدیرعامل موسسه کاریابی بین المللی پارس پندار نهاد، هر یک از موسسات آموزشی کلاهبردار جوانان را تشویق کنند تا محصولات بی کیفیت آن ها را خریداری نمایند. دکتر شکری ساز بر این باور است که یکی از مهمترین نکات در مورد این موسسات ارائه دادن محتواهای آموزشی بی کیفیت است. افرادی که این دوره‌ ها را تهیه می‌ کنند، با استفاده از آنها نمی توانند نتیجه مناسبی را کسب نمایند. این مسئله موجب شده که بیشتر مشتریان از شرکت های کلاهبردار ناراضی باشند.

 

وضعیت کلاهبرداری در موسسات آموزشی و دیدگاه های مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد

موسس هولدینگ پارس پندار نهاد معتقد است که امروزه وضعیت کلاهبرداری موسسات آموزشی نامناسب می باشد. با وجود اینکه بسیاری از مسئولان و مقامات قضایی برخورد جدی در مورد کلاهبرداری موسسات آموزشی انجام داده‌ اند متاسفانه روزانه تعداد آنها افزایش پیدا می‌ کند. کلاهبرداری های موسسات آموزشی در آموزش عالی، موسسات کنکوری، آموزشکده ‌های توسعه دهنده و … مشاهده خواهد شد. دکتر شکری ساز (ریاست محترم پارس پندار نهاد) در مورد این موسسات کلاهبردار بر این باور است که آنها به آرامی زیر ساخت نظام آموزشی را تخریب خواهند کرد. با ادامه دادن این کلاهبرداری ‌ها کیفیت آموزش پایین می ‌آید. کلاهبرداری هر یک از موسسات آموزشی به عنوان جرم شناخته می شود. جرم کلاهبرداری در قانون مجازات سنگینی دارد. از آنجایی که بسیاری از موسسات روش ‌های زیادی برای فروش محتواهای بی کیفیت به کار می‌ گیرند می‌ توانند محتواهای خود را با قیمت بالا به فروش برسانند.

جایگاه کلاهبرداران در نظام کسب و کار کشور از نظر مدیریت پارس پندار نهاد

از جمله کارهایی که مسئولان نظام تا کنون انجام داده اند می توان به وضع قوانین نسبتا خوب توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای مقابله با موسسات آموزشی غیر معتبر اشاره نمود. آنها تلاش می کنند با تصویب مقررات و قوانین هوشمندانه با دقت بیشتری نسبت به شناسایی موسسات آموزشی غیر مجاز اقدام کرده و آنها را با جدیت بیشتری محاکمه نمایند. پلیس فتا نیز که مسئولیت برخورد با چنین موسساتی را در فضای مجازی دارد، توانسته است تعداد زیادی از این موسسات را شناسایی و به دست قانون برای محاکمه بسپارد.

 

بنیان گذار گروه بین المللی پارس پندار نهاد کلاهبرداری های موسسات آموزشی را بر چه پایه ای می داند؟

دکتر شکری ساز مبنای هر یک از کلاهبرداری های موسسات آموزشی را بر اساس تبلیغات پر زرق و برق می شناسد. هر یک از این موسسات تلاش می ‌کنند با استفاده از تبلیغات حرفه ای، دانش آموختگان را متقاعد نمایند که آموزش‌ های آنها کیفیت بالایی دارد. آنها به گونه ‌ای تبلیغات شان را انجام می دهند که افراد فکر کنند با استفاده از این محتواهای آموزشی سریعا به اهداف خود می رسند. معرفی افرادی که از آموزش های دوره ای موسسات استفاده کرده اند به نظر مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد یکی از ترفندهای موسسات کلاهبردار می باشد. آنها افرادی که نتایج قابل قبولی به دست آورده‌ اند را استخدام می ‌کنند تا موسسه آنها را به عنوان بهترین مرجع برای موفقیت معرفی کنند. موسسات کنکوری مهمترین موسسات آموزشی هستند که امروزه از این ترفندها استفاده می ‌کنند. افرادی که رتبه های برتر را کسب کرده‌ اند ترغیب می نمایند تا برای تبلیغات موسسه خود در ویدیوهای تبلیغاتی صحبت کنند.

خطرات کلاهبرداری در موسسات آموزشی

کلاهبرداری موسسات آموزشی از نظر دکتر میثم شکری ساز برای جامعه بسیار خطرناک است. این کلاهبرداری‌ ها نظر افراد را در مورد تمامی موسسات آموزشی بدبین می کند. افراد با اهداف متفاوتی می خواهند دوره های آموزشی حضوری و ویدیویی را خریداری کنند. برخی از افراد برای اینکه وارد بازار کار شوند این دوره ‌های آموزشی را تهیه می کنند. برخی دیگر از افراد برای ورود به دانشگاه دوره های آموزشی موسسات کنکوری را تهیه می نمایند. این افراد بعد از خریداری مطالب آموزشی بی‌ کیفیت متوجه بی فایده بودن آنها می شوند. آنها در نهایت به این نتیجه می‌ رسند که با آموزش های بی کیفیت به اهدافشان نمی رسند. به نظر مدیر عامل پارس پندار نهاد بسیاری از آنها بر این باور می رسند که تمامی موسسات آموزشی آزاد، کلاهبردار بوده و برای ادامه دادن مسیر خود ناامید می گردند.

پارس پندار نهاد و مقوله کلاهبرداری

نکاتی از زبان دکتر شکری ساز در مورد کلاهبرداری های موسسات آموزشی

موسس و مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد در مورد کلاهبرداری موسسات آموزشی موارد دیگری را هم اشاره می کنند. یکی از مهمترین نکاتی که دکتر شکری ساز به آن توجه دارد این است که افراد با خرید دوره های آموزشی با کیفیت از دو جهت ضرر می کنند. یکی از ضرر هایی که آنها متحمل می گردند پرداخت هزینه اضافی برای خرید دوره های آموزشی است. همچنین آنها با خرید محتوای بی کیفیت از ادامه دادن مسیر خود منصرف می گردند. چرا که روحیه شان را از دست داده و فکر می‌ کنند تمامی محتواهای موسسات کنکوری و آموزشی بی کیفیت هستند. بر همین اساس ریاست هلدینگ پارس پندار نهاد معتقد است که هر یک از روش هایی که کلاهبردار های حوزه آموزشی به کار می گیرند باید به دانش پژوهان به خوبی معرفی شود. دانش آموختگان با شناخت این روش ‌های کلاهبرداری به راحتی می ‌توانند بین انواع موسسات آموزشی بهترین موسسه را برای خریداری محتواهای آموزشی با کیفیت انتخاب نمایند.

روش شناخت بهترین موسسه آموزشی

روش های متفاوتی جهت شناخت بهترین موسسه آموزشی وجود دارد. برای آگاهی از بعضی از این روش ها می توان به مواردی که ادامه آورده می شود اشاره نمود. یکی از مهمترین نکاتی که شما را در انتخاب بهترین موسسه آموزشی یاری می کند بررسی مجوزهای لازم آن موسسه است. هر یک از موسساتی که به صورت قانونی فعالیت شان را انجام می ‌دهند باید مجوزهای لازم را دریافت کنند. همچنین یکی از دیگر نکاتی که جهت انتخاب بهترین موسسه آموزشی باید به آن دقت کنیم تجربه و تخصص اساتید و مربیان است.

دکتر شکری ساز مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد معتقد است که برخی از موسساتی که مربیان و اساتید حرفه ای استخدام نمی‌ کنند، به محتوای تولید شده توجه ندارند. اما برخی از موسسات تنها به محتواهای با کیفیتی اهمیت می دهند که توسط اساتید جدید و مربیان تولید می گردند. شما می توانید نظر دانش آموختگانی که از محتواهای آموزشی موسسات متفاوت استفاده کرده اند را جویا شوید. رضایت دانش آموختگان از موسسات آموزشی و موسسات کنکوری یکی از روش های شناخت بهترین موسسات به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *